אבטליון למען הסביבה

אחת התכונות המשותפות והמחברות של תושבי אבטליון היא האהבה לאדמה, לאוויר הנקי, לחיי הטבע הפורים שעוטפים את היישוב הקהילתי הצנוע ולרצון לשמר את הסביבה כך עוד הרבה שנים מהיום כדי שגם דור ההמשך יוכלו ליהנות מכך.

בעקבות כך יישוב אבטליון שם לעצמו כמטרה עילאית את שימור הסביבה על ידי מחזור, חינוך נכון של הדור הצעיר והקמת מתקנים מתאימים.

מחזור ביישוב אבטליון

בשנים האחרונות חוקים חדשים של מדינת ישראל הפכו את רעיון המחזור ליעיל, פרקטי וזמין יותר עבור הציבור הישראלי כאשר כל מועצה חייבת להפעיל שירותי פינוי אשפה נפרדים לכל סוג פסולת ועל ידי חילוק פחים שונים לכל בית ומשק בישראל, כך שהפלסטיק והאריזות השונות הולכות לפח הכתום, ירקות ושאר המוצרים המתקלים הולכים לפח החום והקטן והפסולת שלא מיועדת למחזור הולכת לפח הירוק.

יוזמה זאת של ממשלת ישראל היא מבורכת ומתקבלת בשמחה על ידי כל פעיל סביבה אכפתי אך אנו עדים להתעלמות באחוזים די גבוהים מצד אזרחים שלא דואגים להפריד את האשפה על אף הנוחות והזמינות שהמועצות האזוריות דואגות לספק.

ביישוב אבטליון אחוזי הפרדת האשפה גבוהים ביחס ליישובים אחרים במדינה ובכלל כל עניין המחזור וחיים ירוקים יותר על ידי צריכת חשמל פחותה, הפקת חשמל סולארי וכ"ו נמצאים חזק מאד בתודעה של תושבי המקום, באבטליון רבים מהתושבים הפרידו אשפה עוד שנים לפני הרפורמות שהממשלה הוציאה ודאגו לעשות מהירקות והמוצרים המתקלים קומפוסט שלאחר מכן דישן והפריח את העצים והפרחים ביישוב.

חינוך דור העתיד על ידי פעולות יזומות

כל פעיל סביבה בטוח כי אחוזי הפרדת האשפה ובכלל האכפתיות לסביבה תשתפר פלאים אם יקצו יותר משאבים לחינוך הנושא בבתי הספר ולא רק בפרסומות טלוויזיה כדי שהדור הבא יהיה רגיש יותר לנושא וזה בדיוק מה שעושים ביישוב אבטליון עם הדור הצעיר, במסגרת פעולות היישוב קבוצות נוער וילדים יוצאים מידי פעם לאיסוף זבל בשטחי היישוב והסביבה ולאחר מכן דואגים להפריד כל קבוצה של אשפה לפינוי הפסולת המיועד לה, פעולות כאלו והסברים על חשיבותו של המחזור יכולים כבר עכשיו לשנות את הלך הדברים במדינה אך בטוח שישנו בטווח הארוך.