סביבתו של אבטליון

אבטליון ממוקם כאמור על רכס תל יודפת וסביבתו עשירה בנופים ובמקומות מרהיבים שכדאי להכיר, אז הכנו עבורכם תמצית של המקומות ששווה לראות בסביבתו של יישוב אבטליון.

  • תל יודפת - תל יודפת אשר נמצא קרוב ליישוב אבטליון הוא מקום היסטורי עבור העם היהודי, במשך השנים התל עבר מספר לא קטן של מאורעות ותקופות שונות של התיישבות אך המוכרת ביותר ביניהם היא ההתקוממות של בני ישראל בהנהגתו של יוסף בן מתתיהו בשנים 67-70 לספירה כנגד צבא הרומאים שהביא בסופו של דבר לכיבוש הארץ וגם לחורבן בית שני. התל הוא מוקד עליה לרגל של מטיילים רבים גם בגלל הסיפור ההיסטורי המעניין שלו וגם בגלל הנופים המרהיבים שמתגלים ממנו.
  • בקעת בית נטופה - מיישוב אבטליון ניתן לצפות בברור על בקעת בית נטופה הקסומה, בקעת בית נטופה היא למעשה עמק ירוק ופורה המשתרע בין רכס יודפת לבין רכס תורען, רוב השטח בעמק מנוצל עבור חקלאות מה שתורם עוד יותר למראה הירוק והיפה שלו ברוב ימות השנה.
  • יער הקופים ביישוב יודפת - אם אתם מטיילים באזור אבטליון עם ילדים אז כדאי ואפילו מומלץ לקחת אותם לסיור קצר ביער הקופים שנמצא ביישוב יודפת, זוהי אטרקציה מעולה שתעסיק את הילדים ותגרום להם הנאה גדולה.
  • בית הבד באבטליון - בית הבד באבטליון הוא אחד ממקורות גאוותנו, הוא עוצר שמן זית כבר כמעט 20 שנה ממטעי הזיתים הסובבים את יישוב אבטליון, לאחרונה בית הבד שופץ והחל לקבל אליו אירועים קטנים, קבוצות, הדרכות וגם בית קפה קטן, אם אתם באזור של יישוב אבטליון זה יהיה פשע לא לעצור לקפה, לרכוש אולי בקבוק שמן זית איכותי ולהרגיש את האווירה האותנטית של המקום.
  • המוביל הארצי שעובר סמוך ליישוב אבטליון - סמוך ליישוב אבטליון עובר לו המוביל הארצי שמוסיף חיים וצבע לנופים הקסומים שקיימים לאזור מאיליו.