חינוך

כיישוב הנמצא בשטחה של מועצה אזורית משגב הידועה כאחת המובילות בישראל בתחום החינוך, ניתן בוודאות להגיד כי ילדי אבטליון זוכים לחינוך מעל הרמה הממוצעת בישראל ובכלל בין מדינות מערביות מפותחות.

בשנת 2012 שיעור הממוצע של הזכאים לתעודות בגרות בין תלמידי כיתות י"ב של תלמידי מועצה אזורית משגב עמד על כ- למעלה מ80%, ממוצע זה גבוה יותר מרוב האזורים במדינת ישראל.

בתי הספר במועצה אזורית משגב בהם נמצאים ילדי אבטליון

  • בית הספר היסודי הר שכניה - ילדי כיתות א-ו של יישוב אבטליון לומדים בבית הספר היסודי "הר שכניה" יחד עם תלמידים נוספים מהיישובים: שכניה, קורנית, מנוף, יחד, יודפת, מורשת, הררית ומצפה אבי"ב. בית ספר הר שכניה הוא מבתי הספר היסודיים המובילים בישראל ואף מכיל תוכנית לימודים ייחודית לתלמידים מצטיינים הנקראת FPS ( Future Problem Solving ) . עוד מידע על בית הספר תוכלו למצוא באתר בית הספר עצמו בקישור הבא: https://sites.google.com/a/shchanya.tzafonet.org.il/index/home
  • בית ספר העל יסודי משגב - בית הספר העל יסודי משגב הוא בית ספר ששמו הולך לפניו, כמו שכבר ציינו קודם לכן שיעור הזכאים לתעודות בגרות בשנת 2012 עמוד בבית הספר העל יסודי משגב על כ- למעלה מ80%. בית הספר מכיל למעלה מ1900 תלמידים ו200 מורים. אחת הסיבות המרכזיות לכך שבית הספר העל יסודי משגב כזה מוצלח היא שהמועצה האזורית רואה בו כספינת הדגל שלה ובזכות כך מעניקה לו תקציבים גדולים והמון תשומת לב להתקדמותו. מידע נוסף על בית הספר תוכלו למצוא באתר בית הספר בקישור הבא: http://misgav.iscool.co.il/%D7%93%D7%A3%D7%94%D7%91%D7%99%D7%AA/tabid/4079/language/he-IL/Default.aspx

הסעות לבתי הספר מהיישוב הם באחריות המועצה האזורית מהתחנות המפוזרות ביישוב אבטליון.

גנים ופעוטונים

גני הטרום חובה שכוללים פעוטונים מגיל שנה ועד 3 שנים, גן וגן חובה הם כולם במסגרת מערכת חינוך פרטית של היישוב וכולם בפיקוח של משרד החינוך.

פעילויות לאחר שעות הלימודים

ילדי אבטליון בכל הגילאים זוכים גם לאחר שעות הלימודים לפעילויות חינוכיות ומהנות בהדרכה מקומית וחיצונית, כמו כן בחגים ובחופשים קיימות פעילויות מגוונות ואנטסיביות יותר כדי להעניק פתרון הולם ועשיר לזמן.